Mindenki a barátom…

Információk
Letölthető tartalom:
Leírás

A résztvevők körbe ülnek. Egyvalaki középen áll, és kiegészíti a „Mindenki a barátom, aki…” kezdetű mondatot oly módon, hogy az rá is igaz legyen. A körben ülők közül azoknak, akire szintén igaz az állítás, fel kell pattanniuk, és más helyre kell ülniük. A kör közepén álló játékosnak az a célja, hogy leüljön valaki másnak a helyére. Ekkor valaki más marad középen, és ő egészíti ki a mondatot,  így folytatódik tovább a játék.

Instrukciók: „Üljünk körbe! Figyeljetek arra az állításra, amit mondok magamról! Akire szintén igaz, az gyorsan üljön át egy másik helyre! Én is megpróbálok leülni, és ha sikerül, akkor a következő körben az mondja a mondatot, aki középen maradt.

’Mindenki a barátom, aki szeret csak úgy rajzolgatni.’

Sikerült leülnöm, és így te maradtál középen, úgyhogy most te mondj egy olyan állítást, ami rád is igaz, aztán igyekezz leülni egy székre!”

Megjegyzés:

Hívjuk fel a gyerekek figyelmét, hogy ne elégedjenek meg az egyszerű, kézenfekvő ötletekkel! Kerüljék a külső leírást, és törekedjenek arra, hogy személyes legyen a mondandójuk. Az a célunk, hogy mélyebben megismerjük egymást és kiderüljön, mennyi közös van bennünk. A játék során kiderülhet, hogy több közös van bennünk, mint gondolnánk.

Ha ugyanaz a gyerek marad középen több körben, akkor kérjük meg, hogy válasszon valakit maga helyett, hogy minél többen játékba tudjanak kerülni!

Forrás:

Bárnai Árpád (Élményakadémia Egyesület)
Játékpedagógia workshop a Solutionsurfers szervezésében