Őrangyal

Információk
Letölthető tartalom:
Leírás

Páros bizalomgyakorlat. A csukott szemű tag szabadon mozoghat, miközben az őt hangtalanul követő párja vigyáz rá olyan távolságból, hogy bármikor közbe tudjon avatkozni. Ha bármi veszélyhelyzet közelébe kerül, megfogja a vállát, és irányba állítja, hogy újra szabadon mozoghasson. 3-4 perc után a pár tagjai cserélnek.

A játék befejezésével érdemes megbeszélni, hogy ki hogyan élte meg az egyik, illetve másik szerepet. Mi volt nehéz ebben a vezetési formában?

Instrukciók: „Most bizalomgyakorlatot fogunk játszani. Mindenki kap egy kártyát, amin van egy szó: az első feladat, hogy keresd meg azt, aki ugyanazt a szót kapta, ő lesz a párod! A játék két körben zajlik majd. Először a páros egyik tagja csukja be a szemét, majd induljon el a térben! A séta sebességét ő választja meg, de senki ne kezdjen el futni! A páros másik tagja lesz az ‘őrangyal’, ő csendben követi a csukott szemű társát, és ha úgy látja, hogy veszélyben van, finoman tegye a kezét a vállára, és irányítsa a biztonságos út felé! Fontos, hogy akinek csukva van a szeme, az, ha érzi a társa kezét a vállán, azonnal álljon meg! Vészhelyzetnek számít minden olyan, eset, amikor a ‘vak’ közel kerül valamilyen tereptárgyhoz vagy egy másik játszóhoz, tehát az ‘őrangyalok’ figyeljenek, hogy semmihez ne érjen hozzá a társuk! Nagy a felelőssége az ’őrangyaloknak’, rajtatok múlik, hogy társatok biztonságban érzi-e magát! Kérlek, nagyon figyeljetek rájuk!”

Megjegyzés:

Ez a játék a legtöbb vakvezetős bizalomgyakorlattól abban különbözik, hogy sokkal nagyobb szabadságot ad a csukott szemű játszóknak, és az irányítást is teljesen az ő kezükbe adja.

Itt is, mint minden bizalomgyakorlatnál, nagyon fontos annak hangsúlyozása, hogy az őrangyaloknak nagyon nagy felelőssége van, és minden kis tévedés rombolhatja a bizalmi légkört.

A párok kialakítására más módszer is alkalmazható. Ha szeretnénk minél több csoporttag között bizalmi kapcsolatot kialakítani, érdemes valamilyen szabályrendszer szerint párokat alakítani, így nem mindig ugyanazokat a párokat választják a résztvevők, és nem éli meg rosszul senki, ha őt nehezen választják.

Forrás: A KB35 saját fejlesztésű gyakorlata.